Palkitut 2019
Kirjoita alaotsikko tähän

Jenkkiautonäyttely palkintolista. Pidätämme oikeudet vielä mahdollisiin muutoksiin. Listan oikeellisuus tarkistetaan loppuviikosta ja ilmoitamme siitä tänne kun tarkistus on suoritettu. 


Autorama I-III
1 Tomi Kangas Lapua 1932
2 Anders Nordin Sweden
3 Matias Nygård Övermark Homemade Cafe Racer 2019

Custom Bikes I-III
1 Jonny Andréasson Lemland Åland Harley Davidsson Chopper 2007
2 Henning Dyrkolbotn Norway
3 Olli Jansson Helsinki Harley Pan Shovel Popperia 1980

Classic I-III
1 Marcus Storbjörk Helsinki Chevrolet Nomad 1955
2 Jari Turunen Niittylahti Chrysler New Yorker Conv 1961
3 Lars Ekelund Jonkoping Chevrolet 210 1957

Custom I-III
1 Palle Johansen Assens Denmark Cadillac Kustom 1947
2 Kent Ekström Stockholm Ford 3w Coupe 1936
3 John Löfbacka Jakobstad Ford F1 Pickup 1949

Hot Rod I-III
1 Lennart Zackrisson Sweden Ford Roadster 1932
2 Mika Klemolin Imatra Ford Model T Coupe 1926
3 Robert Budai Sandviken Ford Roadster 1931 / 1932

Muscle Car I-III
1 Kent Ekström Stockholm Ford Fairlane 1964
2 Steven Järruds Sweden Ford Galaxy 1964
3 Andre Nylund Sweden Dart Lukas

Patina I-III
1 Michael Mårtensson Eslöv Ford Model A Business Coupe 1928
2 Heikki Niittymäki Norra Sorunda Sverige Pontiac Bonneville 1960
3 Timo Maijala Iso-Äiniö Ford F-100 1955 Panel Van 1955

Pick Up I-III
1 Sanna Niemeläinen Puromäki Chevrolet Stepside 1956
2 Jan Brag Chevy Cameo 1957
3 Katja Kuusisto Urjala As Chevrolet 3200

Projekt I-III
1 Henrik / Anna Larsson Enstaberga Mercury 4 Door Custom 1950
2 Juhani Härkönen Joutseno Plan Bee 1970
3 Marko Sterbakoff Pornainen

Show Car I-III
1 Tomi Kangas Lapua Ford "Mystery Train" 1932
2 John Lien Åmli Ghost Of 7 2019
3 Bo Karlberg Jönköping Lincoln Diamond Editon Jubilee Mark V 1978 1978

Street Rod I-III
1 John Lien Åmli Ghost Of 7 2019
2 Juhani Jokinen Porvoo Ford Roadster - Silver Bullet By Boyd 1929
3 Ulf Andersson Örsundsbro Ford 3w Coupe 1933

Retro (Mild Custom) I-III
1 Panu Kilpeläinen Kajaani Ford Fairlane 1956
2 Mikael Broberg Källby Sweden Lincoln Premiere 1957
3 Jorma Korhonen Lemi Ford Fairlane Crown Victoria Skyliner 1956

Vintage I-III
1 Raimo Tuominen Nummela Lincoln Ka Victoria 1934
2 Kymen Automobiili Kerho Kotka Studebaker K-15-162 "Tuure" 1938
3 Mikael Häggblom Vantaa Ford Ambulanssi 1939

50-luku I-III
1 Henrik Björklund Sweden Desoto Fife Flite 1959
2 Juhani Hirvonen Ylämylly Corvette C1 Big Brake 1958
3 Mikael Isaksson Skara Dodge Polara 2drht 1960

60-luku I-III
1 Jari Jurvelin Tornio Pontiac Le Mans 1966
2 Kauko Latva Helsinki Chrysler 300 H 1962
3 Pertti Toikka Karkkila Cadillac Fleetwood 1963

70-luku I-III
1 Ilkka Karanko Perttula Ford Torino Gt Convertible 1970
2 Esa&Minna Liikanen Oulu Dodge Challenger 440 Rt/Se 1970
3 Marko Ruokonen Lappeenranta Oldsmobile Cutlass Supreme 2 Door Coupe 1978

Paras Konehuone 
Juha Pykälinen jyväskylä dodge charger r/t se 1969

Paras Maalaus
Tomi Eronen Klaukkala Oldsmobile Cutlass Supreme Brougham 1981

Paras Sisusta
Ronny Berg Ford 34

Paras Somistus I-III
1 Vintage Cafe
2 Suns Motel
3 Cadillac Club Of Finland

TOP 10
1 Kent Ekström Stockholm Ford 3w Coupe 1936
2 Steven Järrud Säter Ford Galaxie Skyliner 1959 
3 Andreas Hedebrink Bollnäs Plymouth Satellite 1968
4 Kenworth Bandit
5 Jonas Stridbeck Grillby Ford Falcon Futura 1964
6 Timo Kärkkäinen Kajaani Chevrolet Camaro 73
7 Tapio Takalo Raahe Dodge Charger 1968
8 Johan Lundgren Hällevadsholm Chevrolet Bel Air 1959
9 Juha Laakso Helsinki Nash Gasser
10 Juspe Lehtovirta Turenki Dodge Charger 1971

Erikoismaininta
Pasi Tuominen Tula T-200 Pylkönmäki 1965